Pod koniec 2019 roku zadłużenie gospodarstw domowych w Polsce wynosiło 671 miliardów złotych. Kwota udzielanych kredytów wzrasta z roku na rok, a klienci muszą radzić sobie ze spłatą i unikać przekredytowania. Polacy, którzy mają czynne zobowiązania finansowe w bankach i instytucjach pożyczkowych, mogą dokonać konsolidacji kredytów i w ten sposób uporządkować swoją sytuację finansową. Jak skonsolidować kredyty? Co to jest kredyt kondolidacyjny i czy warto przyjrzeć się bliżej ofercie konsolidacji kredytów? Z jakimi korzyściami wiąże się konsolidacja?
Konsolidacja kredytu gotówkowego w markecie pożyczkowym Konkret to nie tylko kwestia uporządkowania sytuacji kredytowej – pomaga też zmniejszyć wysokość comiesięcznej raty kredytu i odzyskać stabilność finansową. Jaka jest definicja kredytu konsolidacyjnego?
Kredyt konsolidacyjny – co to?
Kiedy widzisz, że zobowiązania finansowe zaczynają przerastać możliwości domowego budżetu, czas rozważyć skonsolidowanie kredytów w jeden kredyt konsolidacyjny. Dla zadłużonych takie rozwiązanie będzie najlepszym sposobem na dotrzymanie terminu spłaty rat. Co to jest kredyt konsolidacyjny? Najprostsza definicja konsolidacji to kredyt przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań kredytowych, czyli połączenie kilku kredytów w jedno. Konsolidować można kredyty gotówkowe, mieszkaniowe, samochodowe i inne, a dodatkowo również debety w rachunkach i zadłużenia kart kredytowych. Bank, przyznając kredytobiorcy kredyt konsolidacyjny, zbiera wszystkie zobowiązania w jedno i tym samym udziela mu kredytu, którego wysokość odpowiada wysokości dotychczasowych zobowiązań. Tym samym klient spłaca swoje zadłużenie jednej instytucji finansowej zamiast kilku i obsługuje tylko jedną ratę. Jak skonsolidować kredyt, żeby osiągnąć maksymalne korzyści? Warto przyjrzeć się warunkom poszczególnych kredytów i wybrać te, których połączenie będzie dla nas opłacalne – nie mamy obowiązku łączenia wszystkich posiadanych zobowiązań.
Korzyści z kredytu konsolidacyjnego – czy to się opłaca?
Dla kogo kredyt konsolidacyjny? To przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które chcą obniżyć kwotę comiesięcznej raty kredytów lub już kilka razy zdarzyło im się zapomnieć o zapłacie raty i chcą płacić jedną, wygodną ratę zamiast kilku. Jakie zalety ma kredyt konsolidacyjny?
- Wygoda – spłacasz jedną ratę zamiast kilku rat w różnych instytucjach finansowych
- Obniżenie wysokości raty – szczególnie korzystne dla klientów, którym trudno odzyskać stabilność finansową i spłacać kilka rat w oryginalnej wysokości
- Wydłużenie okresu kredytowania – niższa rata wiąże się z dłuższym okresem kredytowania, a więc wydłużeniem czasu na spłatę kredytu
Wydłużenie okresu finansowania powoduje znaczne obniżenie spłacanej miesięcznie kwoty w stosunku do dotychczasowych obciążeń. Wiąże się to ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu, jednak okres spłaty wydłuża się, co ma szczególnie duże znaczenie dla osoby, która ma niską płynność finansową. Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Tak, jeżeli zostanie dobrze dopasowany do sytuacji klienta. Szukasz profesjonalnego wsparcia w analizie sytuacji finansowej i doborze kredytu konsolidacyjnego? Market pożyczkowy Konkret to miejsce dla Ciebie. Skontaktuj się z naszymi ekspertami! Sprawdź również ofertę ubezpieczeń!